Planavimo sistema – ar galima taip pavadinti laiko valdymą?

Planavimo sistema – ar galima taip pavadinti laiko valdymą?

laiko planavimas

Šiandieniniame pasaulyje laikas skrieja nepastebimai dėl išaugusio gyvenimo tempo, naujų technologijų ir galimybių. Kad neiššvaistytume turimo laiko ir jį panaudotume efektyviai, reikalingas laiko planavimas. Laiko planavimo būdų galima rasti įvairių priklausomai nuo atliekamos veiklos pobūdžio ar gyvenimo tikslų. Tačiau ar galima laiko planavimą laikyti sistema?

Laiko planavimo sistema

Sistema – tai tvarkos visuma, pagal kurią išdėliojami pagrindiniai principai. Planavimas taip pat yra sistema, kuri turi savo bazinius principus ir atitinkamą tvarką. Planavimo sistema gali būti orientuota į tikslą ir laiko efektyvesnį panaudojimą. Paanalizuokime plačiau, kokiais pagrindiniais principais pasižymi laiko planavimo sistema:

PLANAVIMO ĮRANKIS: tai priemonė, kuria naudojantis yra planuojamas laikas, dienos užduotys. Planavimo įrankių gali būti įvairių: lenta, užrašų knygutė, spalvoti lipdukai, Excel programa. Tačiau šiais laikais planavimo įrankį galime turėti tiesiog savo išmaniajame telefone. Planavimo aplikacijos tapo labai populiarios, nes jomis lengva naudotis ir yra prieinamos kur tik bebūtum (nes išmanieji mobilieji įrenginiai tapo neatsiejami nuo mūsų kasdieninio gyvenimo).

KASDIENINIŲ DARBŲ SĄRAŠAS: tai surašytos dienos užduotys, kurios turi būti paskirstytos laike. Turint konkretų darbų ir užduočių sąrašą, juos galime išdėlioti dienoje ir pasirengti dienos planą – taip atsiranda konkretumas ir didesnis pasitikėjimas savimi, nes žinomas tikslus dienos planas.

Laiko planavimo taisyklės

UŽDUOČIŲ IR LAIKO PLANAVIMO TAISYKLĖS: tai reikalavimai, kurių reikia laikytis norint planuoti efektyviai. Remiantis praktika, rekomenduojama nesusiplanuoti visos dienos minutė į minutę – reikia pasilikti laisvo laiko nenumatytoms užduotims, kurios užklumpa netikėtai. Susidarius dienos darbų sąrašą, rekomenduojama užduotis išsidėlioti prioritetų tvarka pagal svarbą ir skubumą bei jas dienoje atlikti pirmiausiai. Nepamiršti dienoje skirti laiko ir sau, nes būtina išlaikyti balansą tarp darbo ir laisvalaikio. Laiko valdyme dažnai pasitaiko Pareto principas – 80/20 taisyklė, kuri sako, kad 20% optimaliausių pastangų sukuria 80% rezultato. Atsižvelgiant į tai, dienos užduotis reikia identifikuoti teisingai, kad būtų pasiektas optimaliausias rezultatas.

Naudojant laiko planavimo sistemos principus ir pritaikant juos kasdieniniame gyvenime, gyvenimo tikslai taps ranka pasiekiami, o motyvacija lydės didžiąją dalį laiko. Visos šios sistemos tikslas – dienos laiką išnaudoti kuo efektyviau.

Sistemos principus gali padėti įvaldyti organizuojami nuotoliniai laiko planavimo mokymai, kurių metu per praktinę ir teorinę pusę išanalizuojami planavimo įrankiai, atitinkamos taisyklės, jų svarba ir taikymo principai. Laiko planavimo nuotoliniai kursai PLANAVIMO DIRBTUVĖS suteiks visas reikalingas žinias apie tikslų siekimą ir laiko planavimą, kurias galėsite lengvai pritaikyti savo gyvenime.

Laiko planavimo sistema taip pat atsako į dažnai kylantį klausimą – kaip pasitikėti savimi? Užduočių planavimas ir jų susiejimas su gyvenimo tikslais, suteiks kasdienybėje aiškumo ir pridės pasitikėjimo savimi, nes puikiai žinosite, kas jūsų laukia sekančiomis dienomis.

Drąsiai naudokitės laiko planavimo principais ir atraskite sau tinkamą laiko planavimo įrankį, kuris leis pasiekti išsikeltų gyvenimo tikslų.

Įveskite paieškos užklausą ir spauskite Enter

Krepšelis