fbpx

5 laiko planavimo patarimai, kuriuos norėsite išbandyti

5 laiko planavimo patarimai, kuriuos norėsite išbandyti

laiko planavimo patarimai

Laiko planavimas yra esminis įgūdis, leidžiantis mums būti produktyviems, efektyviems ir pasiekti savo tikslus. Tačiau kaip tai padaryti teisingai? Štai penki laiko planavimo patarimai, kurie padės jums geriau planuoti laiką.

Laiko planavimo patarimas #1

  1. Nustatykite savo prioritetus: prieš pradėdami planuoti savo dieną, nustatykite, kokie uždaviniai yra svarbiausi. Tai padės jums nukreipti dėmesį į tai, kas iš tikrųjų yra svarbu, ir išvengti nereikalingų trikdžių.

 

Kaip tai padaryti?  Raskite penkias pagrindines užduotis, kurias norite atlikti per dieną, ir užrašykite jas. Tai gali būti jūsų „Top 5“ sąrašas. Užduotis rašykite sistemingai rezultatų planuotėje MANO TIKSLAI.

Laiko planavimo patarimai #2

  1. Naudokite laiko pertraukas: vietoje to, kad bandytumėte dirbti be sustojimo, skirkite tam tikras laiko pertraukas tam tikroms užduotims. Tai padės jums būti produktyvesniems ir sumažins nuovargį.

 

Kaip tai padaryti?  Nustatykite 25-45 minučių darbo laiko intervalus, tarp kurių darykite 5-15 minučių pertraukas. Šis metodas vadinamas Pomodoro technika.

Laiko planavimo patarimas #3

  1. Venkite daugiareikšmio dėmesio: daugiareikšmis dėmesys gali būti jūsų produktyvumo priešas. Stenkitės sutelkti dėmesį tik į vieną užduotį vienu metu.

 

Kaip tai padaryti?  Uždarykite visus trikdančius langus ant kompiuterio, išjunkite pranešimus ir raskite ramią vietą dirbti.

Laiko planavimo patarimai #4

  1. Planuokite savo energiją, o ne tik laiką: visi mes turime tam tikrus dienos laikotarpius, kai jaučiamės labiau ar mažiau energingi. Stenkitės atlikti sudėtingiausias užduotis tada, kai jaučiatės labiausiai energingi.

 

Kaip tai padaryti?  Jei esate rytinio tipo žmogus, planuokite svarbiausias užduotis ryte. Jei jaučiatės geriausiai popiet, tai tuo metu dirbkite prie sudėtingų projektų.

Laiko planavimo patarimai #5

  1. Peržiūrėkite ir vertinkite savo planą: galiausiai, svarbu nuolat peržiūrėti savo laiko planavimą ir vertinti, ką galima patobulinti.

 

Kaip tai padaryti?  Kiekvieną vakarą ar savaitės pabaigoje peržiūrėkite savo užduočių sąrašą, pažymėkite, ką pavyko atlikti, ir apsvarstykite, kur galėjote būti efektyvesni.

 

Išvada

 

Laiko planavimas yra nuolatinis mokymosi procesas. Šie patarimai padės jums pradėti ir tobulėti, leisdami jums pasinaudoti laiku kuo efektyviausiai. Sėkmės planuojant kartu su REZULTATŲ PLANUOTĖMIS!

Visais šiais būdais sėkmingai naudojuosi savo veikloje, todėl man puikiai sekasi valdyti savo užimtumą rašant ir išleidžiant knygas, konsultuojant verslo klientus, vedant autorinius mokymus.

Dr. Diana Satkutė

Įveskite paieškos užklausą ir spauskite Enter

Krepšelis