fbpx

Laiko švaistymas: kokie yra didžiausi laiko vampyrai?

Laiko švaistymas: kokie yra didžiausi laiko vampyrai?

laiko švaistymas

Visi mes turime tas dienas, kai atrodo, kad laikas bėga per greitai ir mums nepavyksta atlikti visų planuotų užduočių. Kartais priežastis gali būti neplanuotos situacijos, tačiau dažnai tai yra dėl laiko vampyrų – veiklų ar įpročių, kurie nepastebimai „išsiurbia“ mūsų laiką. Tokiu būdu atsiranda laiko švaistymas. Pažvelkime į keletą didžiausių laiko vampyrų ir kaip juos pažinti.

Laiko švaistymas

  1. Nepabaigtos užduotys: dažnai pradedame darbą, tačiau nebaigiame jo iki galo. Tai ne tik trukdo mums žengti pirmyn, bet ir nuolat užima mūsų dėmesį.

 

  1. Socialinės medijos ir el. paštas: įprasta patikrinti Facebook, Instagram ar el. paštą kiekvieną laisvą minutę. Tačiau šie trumpi patikrinimai gali virsti ilgomis valandomis naršant socialiniuose tinkluose.

 

  1. Perfekcionizmas: bandymas atlikti viską tobulai gali reikalaujanti labai daug laiko. Kartais geriau yra padaryti gerai, o ne tobulai.

 

  1. Sunkumai priimant sprendimus: ilgas svarstymas dėl mažų ar nereikšmingų sprendimų gali sunaikinti daug laiko.

 

  1. Trūkstamas laiko planavimas: kai neturime aiškaus dienos plano ar užduočių sąrašo, mes lengvai atsiduriame be tikslo ir nežinome, nuo ko pradėti. Tokiu atveju kol sugalvosime nuo ko pradėti ir kaip efektyviai praleisti dieną, jau laikas tampa nevaldomu.

 

  1. Trikdosi aplinka: triukšminga aplinka, dažni sutrikimai ar netvarkinga darbo vieta gali žymiai sumažinti mūsų produktyvumą.

 

  1. Multitaskingas: nors daugelis mano, kad gali dirbti prie kelių dalykų vienu metu, dažnai tai tik sumažina mūsų dėmesį ir efektyvumą.

 

  1. Vengimas sudėtingų užduočių: užuot imtis sudėtingų užduočių, kartais renkamės lengvesnius darbus, nors jie ir nėra tiek svarbūs.

 

  1. Per didelis susirūpinimas: per daug laiko praleidžiame susirūpinę dėl galimų problemų ar nežinomų rezultatų.

 

  1. Nepakankamas delegavimas: Bandymas atlikti viską patiems, vietoj to, kad užduotis patikėtume kitiems.

 

Išvada

Laiko vampyrai gali būti sunkiai pastebimi, tačiau jie turi didelį poveikį mūsų produktyvumui. Pažindami ir atpažindami šiuos laiko švaistymo šaltinius, galime imtis veiksmų, kad sumažintume jų poveikį ir praleistume laiką kuo produktyviau.

Aš nuolatos stebiu ir analizuoju savo laiko vagis, žymėdama savo pastebėjimus rezultatų planuotėje MANO TIKSLAI. Po kiekvienos tokios analizės man sekasi vis geriau ir geriau valdyti savo laiką.

Dr. Diana Satkutė

Įveskite paieškos užklausą ir spauskite Enter

Krepšelis