fbpx

Sėkmės raktas: 10 įžvalgų, kurios padės jums pasiekti savo tikslus

Sėkmės raktas: 10 įžvalgų, kurios padės jums pasiekti savo tikslus

sėkmės raktas vidinei harmonijai

Sėkmė- tai yra daugelio žmonių siekiamybė. Tačiau sėkmės raktas yra suprantamas savaip. Apibendrintai galima teigti, kad sėkmė tai yra jausmas ir emocija, kai jaučiame pasitenkinimą ir harmoniją. Šiame straipsnyje pasidalinsiu pagrindiniais punktais, kurie gali padėti priartinti pasitenkinimo jausmą.

1. Turėkite aiškius tikslus.

Pirmas žingsnis link sėkmės – tai aiškūs tikslai. Kai aiškiai žinosite ko norite, tuomet ir sėkmę pasiekti bus lengviau, nes bus labai aišku ką konkrečiai reikia padaryti norint jaustis gerai. Atsiras aiškus ir konkretus planas.

2. Tikslus suskirstykite į mažesnius žingsnius.

Dideli tikslai gali atrodyti bauginamai ir sunkiai pasiekiami. Suskirsčius tikslus į mažesnius etapus, žingsnius, jie atrodys lengviau įveikiami. Konkrečią metodiką galite rasti Rezultatų Planuotėje. Suskirsčius smulkesniais etapais bus lengviau stebėti pažangą ir siekti konkrečių rezultatų.

3. Aiškiai nustatykite ir apibrėžkite terminą.

Jei užsirašysite tikslą, tačiau nenustatysite konkretaus termino, tai bus paprasčiausiai jūsų noras. Kuo skiriasi noras, svajonė ir tikslai galite aiškiai surasti planuotėje MANO TIKSLAI. Įsivardinus konkrečius tikslo terminus mes įsipareigojame sau atlikti konkrečius veiksmus.

4. Aiškiai aprašykite kas jums yra sėkmės raktas ir kodėl jį norite pasiekti.

Norint pasiekti tikslus, reikia labai aiškiai sau įsivardinti kodėl jums jų reikia. Kodėl juos norite pasiekti. Aprašykite ir įvardinti savo vidinę motyvaciją siekti tikslų.

5. Tikėkite savimi.

Siekiant sėkmės vienas iš svarbiausių momentų yra tikėjimas savimi. Pirmiausiai pasitikėkite savimi, o tik po to galite stebėti kas aplink jus yra. Jei jūs netikėsite savimi, tai aplinkiniai netikės jumis ir gali pradėti silpninti jūsų vidinę motyvaciją siekti tikslų.  Todėl tikėkite savimi ir aiškiai žinokite ko norite.

6. Būkite kantrūs.

Sėkmė neateina per naktį. Sėkmės siekimas – tai ilgas ir gal net sunkus darbas, reikalaujantis atsidavimo. Todėl svarbu būti kantriems ir nenuleisti rankų, jei matysite, kad pradžioje jūsų kelio ne viskas taip klostosi kaip jūs norite.

7. Džiaukitės mažais pasiekimais.

Einant ilgu keliu link sėkmės bus mažų ir nedidelių pasiekimų. Išmokite jais pasidžiaugti ir padėkoti Visatai už tai, kad laiku atsiunčia jums žmones ir atneša reikalingas idėjas tikslams siekti. Maži pasiekimai – tai kaip motyvacijos šaltinis.

8. Būkite atviri atsiliepimams ir kitų nuomonei.

Atsiliepimai gali padėti jums tobulėti ir siekti geresnių rezultatų. Būkite atviri atsiliepimams, stebėkite ką tai jums sako asmeniškai, kuriose dalyse galite atlikti geresnius veiksmus ir pagerinti siekiamus rezultatus.

9. Padėkite kitiems suprantant kas yra sėkmės raktas.

Padėdami kitiems jūs tokiu būdu padėsite sau. Matysite iš šono kokios pagalbos prašo kiti žmonės ir tokiu būdu patys mokinkitės prašyti pagalbos. Padėdami vieni kitiems mes greičiau einame link tikslo, nes išmokstame dalintis pasiekimais ir rezultatais, stiprinti džiaugsmo emociją.

10. Niekada nepasiduokite.

Jei jums atrodys, kad labai sunku ir tikslas nebepasiekiamas, kitais atvejais tai gali būti tik dar vienas mažas žingsnis ir tikslas gali tapti jau pasiektu. O jūs pasidavėte ir nepadarėte to nedidelio vieno žingsnelio. Niekada nepasiduokite, tik peržiūrėkite įrankius ir metodikas kuriais jūs siekiate tikslo. Pasiekimų ir kliūčių apžvalgai atlikti metodiką rasite REZULTATŲ PLANUOTĖJE.

Šios 10 įžvalgų gali jums padėti pasiekti harmoniją ir pasitenkinimą gyvenimą. Vadovaukitės jomis savo kelyje link tikslo.

dr. Diana Satkutė

Įveskite paieškos užklausą ir spauskite Enter

Krepšelis