Kaip išjudėti iš sąstingio?
Dažnai jaučiatės pavargę ir išsunkti? Aplinka Jūsų nebedžiugina? Motyvacija retas svečias, o viduje jaučiatės nervingi ir niekas nebedžiugina? Pripažinkime, kad dažnai dėl tokios savijautos kaltiname atėjusį rudenį ir niūrų orą. Bet ar tikrai dėl to kaltas tik oras ar metų laikas?
Gyvename bėgime: kasdien skubame į darbus, po darbų į namus – ir nuolat patiriame įtampą. Dėl nepaliaujamo bėgimo mūsų kūnai patiria stresą, o didelis krūvis darbe priverčia mus perdegti. Paklauskite savęs, kada paskutinį kartą lėtai mėgavotės kavos ar arbatos puodeliu parke? Kada paskutinį kartą su malonumu stebėjote lėtai krintančius ir romantika alsuojančius medžių lapus? Kada į savo dienotvarkę įtraukėte popietinį pasivaikščiojimą ar meditaciją? Galų gale, kada paskutinį kartą šypsojotės?
Per nuolatinį skubėjimą pamirštame pasirūpinti savimi, tačiau organizmas nesaugo beribių išteklių ir mūsų energija anksčiau ar vėliau ima sekti. Tik pilnavertis gyvenimo būdas ir poilsis padeda mums atsigauti, taip atstatant svarbiausius energijos resursus. Įprastai dirbame iki paskutinio ir susimąstome tik pasiekę kritinę ribą. Pasiektas sąstingis ir yra toji kritinė riba. Būtent tada tampame irzlūs, abejingi ir panirstame į melancholiją, o kūną sukausto baimė. Taigi kaip elgtis atsidūrus šioje būsenoje ir kaip iš jos išsilaisvinti? Ir vis dėlto į ką svarbu atkreipti dėmesį, kad jos išvengtume?
Stebuklingos piliulės ar vienintelės taisyklės čia nėra. Įnikus į šią būseną, išlipti iš jos galime tik patys ir niekas kitas to už mus nepadarys, todėl tam būtinas pasiryžimas.
Aktyvi veikla geresniam gyvenimui
Pirmasis ir svarbiausias patarimas – reguliariai užsiimti aktyvia fizine veikla. Judėjimas padeda užsimiršti ir išsikrauti, gerina nuotaiką ir didina aktyvumo lygį, todėl užsiimdami mėgstamu sportu išvengsite energijos pertekliaus bei tapsite produktyvesni. Imkitės fizinės veiklos ir skirkite tam bent pusvalandį per dieną. Tačiau jeigu jaučiate, jog negalite, tuomet neverskite kūno dar labiau stresuoti. Išlaukite tinkamo momento. Kokia veikla užsiimti? Mylima ir mėgstama – jeigu mėgstate bėgioti, tuomet ir bėgiokite.
Nemokamas gydomasis šaltinis
Antrasis patarimas – kuo daugiau laiko praleiskite gamtos apsuptyje ir įtraukite tai į savo dienotvarkę! Buvimas gamtoje tarsi meditacija ramina ir kūną, ir mintis. Pabūkite gamtoje ir pasisemkite įkvėpimo iš aplinkos, pasimėgaukite ramybės valandėle, pasivaikščiokite ir skirkite pasimatymą sau. Gamta veikia kaip gydomasis šaltinis, todėl naudokitės juo į valias!
Vitaminų galia
Trečiasis patarimas – įtraukite į savo racioną vitaminus ir mineralus. Atsidūrus sąstingio būsenoje, organizmui atsigauti gali padėti reguliariai vartojami vitaminai bei mineralai – kartais būtent šių medžiagų trūkumas lemia silpnumą, mieguistumą ir netgi padidėjusį nerimą. Įsigykite vitaminų, gerinančių nuotaiką, ir gerkite juos kasdien. Tam puikiai tiks vitaminas D, B grupės vitaminai, omega-3 riebiosios rūgštys, magnis ir geležis. Čia svarbus pastovumas, todėl nepamirškite palepinti savo kūno vitaminais reguliariai.
Sveikos ir subalansuotos mitybos magija
Ketvirtasis patarimas – skirkite dėmesio tam, ką dedate į savo kūną. Sveika ir subalansuota mityba padeda išlaikyti ne tik puikias kūno linijas, bet ir gerą savijautą bei stiprią sveikatą. Gaminkite maistą namuose ir rinkitės kuo daugiau žalio, termiškai neapdoroto maisto. Taip pat venkite gliuteno turinčių produktų ir atsisakykite cukraus bei druskos. Įtraukite į savo racioną daugiau daržovių ir vaisių, gerkite daugiau vandens, o užkandžiams rinkitės riešutus ar daržovių lazdeles.
Kūrybingumo kelias
Penktasis patarimas – ugdykite kūrybingumą. Būtent jis padeda mums vystyti profesinį ir asmeninį gyvenimą, keistis ir tobulėti. Ugdomas kūrybiškumas leidžia mums į problemas ir iškilusius sunkumus pažiūrėti nekasdieniškai bei surasti netikėtus jų sprendimo būdus. Kasdien raskite laiko ir skirkite jį kūrybai, pavyzdžiui: piešimui, tapymui, rašymui, muzikai ar šokiams, ir išlaisvinkite bei atskleiskite kūrybingąją savo sielos pusę.
Ramybės šaltiniai
Šeštasis patarimas – skaitykite knygas ir medituokite. Išjudėti iš sąstingio gali padėti ir skaitymas ar meditacija. Šios veiklos padeda atsiriboti nuo aplinkos ir pasinerti į savo sielos gelmes, atsipalaiduoti. Gera knyga tai ir puikus laisvalaikio praleidimas. Pasirinkite skaityti pozityvias knygas, klausykite afirmacijų ir medituokite – šios veiklos sumažins patiriamo streso ir įtampos lygį, taip pat turėsite progą geriau pažinti save. Skirkite tam 10–15 min. per dieną ir džiaukitės kokybiškai praleistu laiku bei pagerėjusia savijauta.
Pozityvumas kasdienybėje
Septintasis ir paskutinis patarimas – praktikuokite dėkingumą ir planuokite savo dieną. Praktikuodami dėkingumą, tampame optimistiškesni ir pritraukiame daugiau pozityvių situacijų į savo gyvenimą. Todėl dėkingumo ritualas turi tapti kasdiene Jūsų veikla. Taip pat nepamirškite, koks svarbus laiko planavimas. Planuokite savo dieną – taip išvengsite chaoso bei ugdysite organizuotumą ir produktyvumą.
Ženklas, kuris rodo, kad laikas keisti mūsų gyvenimo būdą
Buvimas sąstingio būsenoje tai ne kas kita, kaip svarbus signalas keisti gyvenimo būdą ir ritmą. Jūsų kūnas – nepaprastai protingas, todėl siunčia Jums įvairiausius signalus, versdamas Jus tuoj pat sustoti ir atsigręžti į save. Nustokite skubėti ir leiskite sau patirti gyvenimo malonumus. Išmokite jausti savo kūną ir įsiklausykite į signalus, kuriuos jis Jums siunčia. Puoselėkite, mylėkite save ir spinduliuokite laime gyvenimui!